Co dělat, když máme pocit, že to vzdáme?

AFIRMACE: Předávám kontrolu něčemu vyššímu, než jsem já. (Procítit na úrovni těla.) Důvěřuji. (Procítit na úrovni těla.)

Co dělat, když máme pocit, že to vzdáme?

Dá se očekávat, že takový moment přijde, když začínáme nový návyk nebo se snažíme skoncovat s nějakým zlozvykem.

Jak se tedy podpořit ve chvílích, kdy to chceme vzdát?

Doporučuj v těchto případech vyzkoušet klíčový koncept z 12 kroků anonymních alkoholiků – předání kontroly něčemu vyššímu, než jsme my sami.

Něco vyššího než jsme my může být bůh tak, jak ho chápeme my. Neznamená to, že musíme vyznávat určité náboženství. Může to být cokoliv vyššího, než jsem já a čemu věřím. (Příroda, vesmír, andělé, …)

Čemu vyššímu, než jsem já, věřím?

To, co si o sobě myslíme, nám vytváří neviditelné hranice okolo nás, které nás drží v určité bublině. Toto myšlenkové nastavení však neobsahuje žádná skutečná fakta toho, co skutečně můžeme a nemusíme dokázat. Za těmito iluzorními hranicemi se však stále nachází naše já včetně různých možností. Můžeme považovat tento potenciál, který k nám patří jako něco vyššího než jsme my.

Jak jsem vlastně přišla k různým přesvědčením o sobě samé? Došla jsem k nim nějakým svým hlubokým vhledem?

Na úrovni těla, když držíme kontrolu, svádíme vnitřní boj, kdy na jednu stranu něco opravdu chceme a na druhou stranu si to zakazujeme. Toto nám bere obrovské množství energie.

Předáním kontroly něčemu vyššímu, než jsme my, vyměníme kontrolu za důvěru a v těle cítíme úlevu.