Nastavení cíle, identity a reality

Správně nastavený cíl je prvním krokem k úspěchu.

Jaký je Váš cíl? Zhubnout? Cítit se zdravě? A nejste vždycky po týdnu demotivováni, když nevidíte výsledky? Toto je dlouhodobý cíl. To znamená, že výsledky uvidíme až za delší dobu.

Je třeba nastavit i krátkodobý cíl. Chcete zhubnout? A co pro to musíte udělat? V tomto případě přestat se zlozvykem. Přestat jíst sladkosti.

KRÁTKODOBÝ CÍL nás dovede k dlouhodobému cíli. To znamená. Přestaneme se zlozvykem – s cukrem v tomhle případě. Pozitivně stanovený cíl znamená, že se chceme cítit schopný zvládat naše emoce jinak než tím, že si dáme sladké. A otázka tedy zní, co budeme dělat jinak? Co budeme dělat místo toho zlozvyku? Co se musíme naučit? V tomto případě se musíme učit si naslouchat, vnímat to, co cítíme a učit se s tím v tu chvíli pracovat. Ne to zajíst sladkostmi. Učíme se také podporovat jinak než sladkostmi.

IDENTITA – Zároveň s naším cílem přenastavujeme i naši identitu. Naše identita musí ladit s naším cílem. Nemohu být člověk, který si běžně dává sladkosti a teď si to zakazuje. To bych se k té identitě dřív nebo později vrátila. Jsem člověk, který si sladké nedá a raději si v tu chvíli naslouchá. Naslouchá svému tělu.

REALITA – Vždy musíme vycházet z našich schopností a kapacity právě v tento moment. Na co se skutečně cítíme? Kolik frustrace jsme ochotní tolerovat? Jakým akčním krokům se skutečně zavážeme? Začneme pracovat jen s pocitem odpojení, který nás vede dát si dort ke kafíčku nebo zpracujeme všechny emoce, které nás přes den vedou ke sladkému?

Náš ultimátní cíl je, abychom se už konečně posunuli kupředu.

Akční kroky, na které se cítíme, jsou ty jediné správné a jsou pro nás naprosto ideální a perfektní. Jsou dost dobré, protože jsou jediné, které nás posunou kupředu.

Každý malý krok, který jsme schopní si plnit v nás vyvolává pocit sebedůvěry a zvýšený pocit schopnosti, které nás budou motivovat jít dál a mít energii i na vyšší náročnost. Začne se vytvářet pomalu DOMINO EFEKT a my budeme mít chuť dělat víc a zároveň začne narůstat dobrý pocit, který ze sebe máme.